top of page

O nás

Část z nás začala poprvé v roce 2016 jako součást jiného LDT, kde byl mj. i airsoftový oddíl. Tábor trval týden, a během něj vznikla první myšlenka na samostatný airsoftový tábor.

Ale nezůstalo pouze u myšlenky… V letošním roce pořádáme již 7. ročník. Potřetí s novým názvem a „pod ochranou lva“, který se během předchozích ročníků stal naší neodmyslitelnou součástí.

1. - 4. ročník AirsoftTábor Rachačky (ATR) 2017 - 2020 proběhl pod velením Filipa Dvořáka, kterému tímto děkujeme za založení tradice našeho airsoftového tábora.

Od 5. ročníku převzal velení a roli hlavního vedoucího Martin Irmiš.

Tábory jsou tradičně čtrnáctidenní a konají se v srpnu, v Jižních Čechách, v krásném prostředí uprostřed lesů,

na táborové základně Rachačky.

1. ročník AirsoftTábor Rachačky 2017 Tématem tábora byla „WWII“ (Druhá světová válka). Doprovodný program zahrnoval např. přednášky o historii WWII, promítání tematických dokumentů a filmů, sebeobrana, Policie ČR, aj.

2. ročník AirsoftTábor Rachačky 2018 tematicky navazoval na první ročník, tedy opět v duchu „WWII“. Doprovodný program zajistila mj. ukázka záchranářů, psovodů či vojenské policie.

3. ročník AirsoftTábor Rachačky 2019 „Žoldáci“ – vedoucí si na jednotlivé akce najímali vojáky a podle splnění / nesplnění úkolu jim byl vyplácen žold v podobě táborových peněz ATR. Za získané peníze si mohli nakoupit indicie, materiál či proviant, které jim pomáhaly v plnění úkolů. Na konci tábora se konala aukce, na které si děti mohly vydražit zajímavé airsoftové ceny. Doprovodný program tentokrát obsahoval např. praktickou ukázku záchrany zraněného (zážitkovou formou), zdravovědu, ukázky sebeobrany, aj.

4. ročník AirsoftTábor Rachačky 2020 „Svržení diktátora“ – tábor se dostal do nadvlády diktátora. Vojáci byli rozděleni na sympatizanty diktátora a stoupence odboje. V jednotlivých akcích se jejich role střídaly. Velitelé si vybírali a najímali svoje lidi. Na konci tábora proběhla opět aukce airsoftových zbraní a vybavení. Doprovodný program pořadové cvičení, střelnice, sportovní odpoledne, ukázka sportovního Camara s možností projížďky.

5. ročník Airsoft Tábor E.D.A. 2021  proběhl ve znamení „Post-apo a boje o přežití“. Táborníci se kromě bojových akcí zúčastnili také několika praktických přednášek, např. o výrobě primitivních zbraní, nezbytných pro přežití v přírodě, nebo přednášky o zbraních, jejich historii, druzích a výrobě, spojené s ukázkou historických palných zbraní. Na táborové základně nás také navštívila vojenská medička, městská policie a vyzkoušeli jsme si i stylový budíček výstřelem z děla. Nechyběla ani noční akce s přepadem a kradením vlajky.

 

6. ročník Airsoft Tábor E.D.A. 2022 „Válka ve Vietnamu“ kromě klasické celotáborové hry, korespondující s hlavními boji Vietnamské války, čekalo na táborníky mnoho zajímavých akcí plných zábavy, sportu a adrenalinu. Vyzkoušeli si překážkovou dráhu se zbraní, střelnici, užili si vietnamský a americký den, nedaleké koupaliště, ale také zajímavé přednášky. Tradiční noční akci a mnoho dalších nezapomenutelných aktivit.  

7. ročník Airsoft Tábor E.D.A. 2023 "Sovětská válka v Afghánistánu" tábor začal jako již tradičně seznámením s bezpečnou manipulací se zbraní, kontrolou zbraní, měřením úsťové rychlosti, seřizováním zbraní a cvičnou střelnicí. Následovalo seznámení s programem celotáborové hry a historickými souvislostmi prostřednictvím přednášky s poutavou prezentací. Letošní ročník nám počasí sice moc nepřálo, ale líté boje nikterak neohrozilo a všichni účastníci si ho opět užili. Nechybělo promítání tematických filmů, boje o základy na vytyčeném území, transport vyrobených raket, zneškodňování bomby, výroba tanku a jeho uplatnění v boji a další adrenalinové akce. Dopolední hry probíhaly na volné téma, odpolední boje pak byly součástí celotáborové hry. Nechyběl ani doprovodný program, opět nás navštívila Městská policie a letos i Hasiči z Týna nad Vltavou, kteří nám ukázali praktické ukázky své práce a účastníci si mohli spoustu aktivit sami vyzkoušet. Opět jsme zažili budíček výstřelem z děla, casino nebo také afghánskou tržnici. Poslední večer proběhlo zhodnocení celého tábora, vyhlášení Ankety E.D.A. 2023 a všichni účastníci si odnesli cenné dárky airsoftového vybavení (vybírat mohli např. ze záložních zbraní, vysílaček, baterek, taktického vybavení, plniček, munice, plynů a mnoha dalšího).

8. ročník Airsoft Tábor E.D.A. 2024 "Operace pouštní bouře"

Náš tým

Filip Trnka

Vedoucí

chanz_edited_edited.png

Jan Faktor

Vedoucí

m%C3%A1ra_edited.png

Marek Knotek

Vedoucí

dub_edited_edited.png
Martin_edited.png

Martin Irmiš

Hlavní vedoucí tábora

dan%C4%8Da_edited.png

Daniela Šubertová

Zástupce hlavního vedoucího;

Zdravotnice

kuba_edited.png

Jakub Šubert

Vedoucí

Michal_edited.png

Michal Macura

bottom of page